Ubezpieczeniowe potyczki

Ponad 24 tysiące uczniów z całego kraju stanęło w szranki w ZUS-owskim konkursie o ubezpieczeniach społecznych. Do finału wybrano reprezentacje zaledwie 20 szkół. Wśród nich znalazły się uczennice z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie: Oliwia Duda, Weronika Szeloch i Paulina Walczuk.

Finał ogólnopolskiej olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” rozegrał się 26 kwietnia w Warszawie. Chełmskiej reprezentacji nie udało się zająć miejsca na podium, ale już sam udział w finale to nie lada osiągnięcie. W olimpiadzie wzięło bowiem udział ponad 24 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych całej Polski. Do drugiego, wojewódzkiego etapu przeszło 942 uczniów z 314 szkół, a do finału zakwalifikowało się 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych.
– Jestem dumna, że naszym uczennicom udało się wziąć udział w finale olimpiady – mówi Dorota Michalska, dyrektor ZSBiG. – Tym bardziej, że to pierwszoklasistki. Sądzę, że przez następne lata nauki jeszcze nie raz nas zaskoczą. (mg)