Uczą, jak się bawić

Trwa cykl bezpłatnych animacji dla dzieci „Objazdowe Zabawy Podwórkowe”. – Pokazujemy tradycyjne gry i zabawy oraz aktywne formy spędzania wolnego czasu: w pomieszczeniu i na świeżym powietrzu – mówi Emilia Lipińska, prezes Fundacji Dwa Ognie, która odpowiada za projekt.


To już czwarta edycja „Objazdowych Zabaw Podwórkowych”. W tym roku organizowane są co tydzień na głównych placach wszystkich osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Animatorzy wciągają dzieci i dorosłych do takich zabaw, jak berek, „1,2,3 Baba-Jaga patrzy” czy „w chowanego” oraz wielu innych z użyciem kredy, skakanek, gumy do skakania czy kapsli – dodaje Emilia Lipińska.

Najbliższe „Objazdowe Zabawy Podwórkowe” odbędą się w poniedziałek, 27 sierpnia na osiedlu Piastowskim, a potem, kolejno na os. Sienkiewicza, os. Konopnickiej, os. Prusa i os. Krasińskiego.

Dokładne informacje można uzyskać pod numerem telefonu 512 859 315 albo na stronie internetowej facebook.com/fundacja2ognie. Fundacja szuka też wolontariuszy. GR