Uczą się korzystać z funduszy

Niedawno szkoła w Świecicy musiała walczyć o przetrwanie a dzisiaj pokazuje, że potrafi podejmować działania i pozyskiwać dofinansowanie w ramach Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcicy dali się poznać ze swojej kreatywności i pomysłowości. Dlatego Stowarzyszenie Integracji SALIX zdecydowało się powierzyć im realizację projektu pod nazwą Szkolny Budżet Partycypacyjny, realizowanego z w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy i finansowanego z funduszy EOG.

Od stycznia br. do października 2022 roku uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Święcicy zrealizują 15 inicjatyw obywatelskich.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia SALIX społeczność Szkoły Podstawowej w Święcicy ma okazję nauki wykorzystywania zewnętrznego finansowania. Od momentu rozpoczęcia projektu prowadzone są szkolenia dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych z zakresu partycypacji społecznej i budżetu partycypacyjnego.

Głównym założeniem programu jest przygotowanie przez uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły projektów, które zostaną zrealizowane na terenie placówki. Najlepsze propozycje zostaną wyłonione w drodze głosowania, a ich realizacja odbędzie się w dwóch etapach. 7 inicjatyw zostanie zrealizowanych jeszcze w tym a pozostałe w przyszłym roku. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here