Uczennice pobiły koleżankę, odpowiedzą przed sądem

Sądowy finał znajdzie głośna sprawa pobicia, do którego doszło w lutym na terenie jednej z włodawskich szkół. Prokuratura Rejonowa we Włodawie skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 17- i 18-latce z Włodawy, które podczas przerwy w zajęciach brutalnie pobiły swoją koleżankę.

W piątek (16 lutego) mieszkanka Włodawy złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że jej 17-letnia córka została pobita przez trzy koleżanki. Do zdarzenia miało dojść 13 lutego na terenie jednej z włodawskich szkół średnich. Policjanci zabezpieczyli monitoring z tego dnia oraz dokumentację medyczną, a także ustalili osoby biorące udział w pobiciu. Były to dwie 17-latki i 16-latka z Włodawy. Wszystko działo się na jednej z przerw. Na korytarzu doszło do bójki, w której najbardziej ucierpiała 17-letnia Julia. Jak tłumaczyła matka dziewczyny, podeszła do niej jedna z koleżanek z klasy i kopnęła ją. Ta oddała kopniaka, więc na Julię rzuciły się kolejne dwie dziewczyny. Biły ją pięściami, szarpały za włosy. Jedna z napastniczek, widząc skalę ataku, zaczęła odciągać swoje koleżanki od Julki. Bójkę zakończyli nauczyciele, którzy odesłali dziewczyny do klas.

Sprawę na początku prowadziła Komenda Powiatowa Policji we Włodawie, która po zakończeniu śledztwa przekazała akta do Prokuratury Rejonowej we Włodawie. Śledczy, po trwającym kilka miesięcy postępowaniu, skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm najbardziej agresywnym dziewczynom – obecnie 18 i 17-letnim. – Starsza będzie odpowiadać z art. 158 p. 1 kodeksu karnego, czyli za pobicie, młodsza za pobicie, a dodatkowo za kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej na jednym z portali społecznościowych, które zresztą zrealizowała, tj. z art. 190 p.1 kk – wyjaśnia Jolanta Sołoducha, szefowa włodawskiej prokuratury. Obu podejrzanym grozi nawet 3-letnia odsiadka. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here