Uczyli dzieci rozwagi

W czwartek (28 października) policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie oraz z komisariatu w Urszulinie przyłączyli się do konferencji i konkursu pod hasłem „Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga”. Akcję zorganizowała Placówka Terenowa KRUS we Włodawie w Szkole Podstawowej w Wytycznie. W przedsięwzięciu uczestniczyły szkoły powiatu włodawskiego, instytucje państwowe i samorządowe oraz służby mundurowe.

– Spotkanie rozpoczęło się od występów poszczególnych szkół w ramach konkursu, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Następnie młodzież uczestniczyła w instruktażu przeprowadzonym przez policjantów dotyczącym korzystania z telefonów alarmowych oraz oglądała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowanej przez funkcjonariusza Straży Pożarnej. Gdy komisja oceniała prace konkursowe, uczniowie podziwiali egzemplarze broni, które prezentowali policjanci, oraz uczestniczyli w pokazach daktyloskopii. Nie lada wyzwaniem było pokonanie toru przeszkód w alkogoglach.

Dużym powodzeniem cieszyły się również pojazdy Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Jednak największą atrakcją konferencji okazała się symulacja wypadku, podczas którego służby Policji i Straży Pożarnej zaprezentowały czynności wykonywane na miejscu zdarzenia – dodaje pani rzecznik. Zmaganiom konkursowym bacznie przyglądali się insp. Mariusz Siegieda – komendant powiatowy Policji we Włodawie oraz asp. szt. Jarosław Lange, komendant komisariatu w Urszulinie. Patronat medialny nad imprezą sprawował „Nowy Tydzień”. (b)