Udany nalot na agencję towarzyską

Zatrzymana stręczycielka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Ponad 3 lata trwała gehenna 26-letniej lublinianki, którą zmuszano do prostytucji w jednej z agencji towarzyskich w Wołominie. Kryminalni z zespołu do walki z handlem ludźmi KWP w Lublinie zatrzymali w minionym tygodniu 54-letnią Urszulę S., bezwzględną właścicielkę domu uciech.


– Proceder trwał od czerwca 2019 roku. Pokrzywdzona jest osobą chorą neurologicznie, nie zna wartości pieniądza i jest podatna na zachowania manipulacyjne. 54-latka wykorzystując jej bezradności umieściła ją w kontrolowanym przez siebie lokalu w celu uprawiania prostytucji i czerpała z tego tytułu korzyści majątkowe – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Policjanci podczas przeszukania agencji zabezpieczyli prawie 30 telefonów komórkowych, które służyły podejrzanej do kontaktów z kobietami świadczącymi usługi seksualne na terenie Warszawy. 54-latka została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a następnie do Sądu, który zastosował wobec niej tymczasowy areszt. Za przestępstwo handlu ludźmi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. (l)