Uderzyła w rowerzystkę

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku, do którego doszło na ścieżce rowerowej nieopodal Szuminki. Kierująca Seatem kobieta, wyjeżdżając z posesji, nie zauważyła jadącej ścieżką 60-latki i doprowadziła do zderzenia. W jego efekcie cyklistka trafiła do szpitala.

– Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na jezdniach i ścieżkach rowerowych pojawiło się więcej cyklistów – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Pamiętajmy, że należą oni do specjalnej grupy nazywanej „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Oznacza to, że w przypadku zderzenia z pojazdami są bardziej narażeni na urazy. Bowiem nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria samochodowa. Tak było też w przypadku zderzenia rowerzystki z samochodem osobowym. Do tego wypadku doszło w piątek (4 maja) na ścieżce rowerowej przy drodze wojewódzkiej w Szumince (gm. Włodawa).

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zderzenie 60-letniej rowerzystki z Seatem Altea kierowanym przez 46-latkę z gminy Urszulin miało miejsce podczas wyjeżdżania samochodem z posesji. W wyniku zderzenia cyklistka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o zwracanie większej uwagi na rowerzystów i osoby piesze, tym bardziej, że często wśród nich znajdują się osoby starsze lub dzieci – dodaje Tadyniewicz. (bm)