Ulica Wallenroda utknęła w poczekalni

Ulica Wallenroda woła o remont

W ostatnich latach wiele ulic na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zostało wyremontowanych, a ul. Wallenroda, choć jest jedną z najbardziej zdegradowanych, a przy tym ruchliwych osiedlowych ulic, nie może doczekać się na swoją kolej.

– Dokumentacja projektowa dla przebudowy ul. Wallenroda została odebrana z końcem czerwca 2019 r., a decyzję zezwolenia na realizację inwestycji drogowej wydano 19 października 2019 r. Decyzja ta jest bezterminowa – mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Tym samym od strony formalnej miasto już od przeszło dwóch lat jest gotowe do rozpoczęcia tego zadania. Problemem pozostaje, jak zwykle, brak pieniędzy, a przy sporządzaniu dokumentacji inwestycji skalkulowano je na ok. 9 mln zł. Przy obecnych cenach zapewne potrzeba będzie znacznie więcej. Urzędnicy pytani o możliwy termin przebudowy ul. Wallenroda odpowiadają jak zwykle… – Możliwość realizacji tej przebudowy, będzie rozpatrywana przy projekcie budżetu na 2022 r. i uzależniona od środków finansowych, jakimi będzie dysponować miasto – informuje Justyna Góźdź.

Inwestycja zakłada, nie tylko wymianę nawierzchni drogi, ale też przebudowę chodników, zjazdów, skrzyżowań z ul. Zana, ul. Juranda, ul. Wajdeloty i ul. Grażyny, rozbudowę kanalizacji deszczowej i wykonanie dodatkowych miejsc postojowych – dziś w zatoczkach jest ich tutaj około 95, a po przebudowie ma być 239. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here