UMCS pod rękę z Asseco Data Systems

Podpisanie porozumienia o współpracy UMCS z Asseco Data Systems S.A miało miejsce w ubiegły czwartek, 18 marca

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Asseco Data Systems S.A, spółka należąca do grupy kapitałowej Asseco, szóstego największego producenta oprogramowania w Europie będą wspólnie realizować projekty naukowe, edukacyjne i społeczne. Stosowne porozumienie o współpracy zostało podpisane w czwartek w ECOTECH-COMPLEX.


– Podpisanie umowy między Asseco Data Systems a UMCS to wyjątkowe wydarzenie dla uczelni, ponieważ rozpoczyna ścisłą, długoletnią współpracę. Zakresem umowy jest m.in. wsparcie w zakresie badań, prac wdrożeniowych, a także działań edukacyjno-promocyjnych. Porozumienie dotyczy trzech zasadniczych kwestii, tj. innowacyjnych obszarów VR-owych, nowoczesnych technik z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz rozwoju technologii softwarowych dotyczących zarządzania szkołami doktorskimi – mówi prof. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS podkreślając, że czwartkowe podpisanie umowy to także szczególne wydarzenie dla ECOTECH-COMPLEX, które powstało jako jednostka konsorcyjna, mająca rozwijać współpracę między podmiotami akademickimi i biznesowymi.

– Umowa z tak strategiczną firmą informatyczną na rynku, jaką jest Assecco Data Systems, otwiera nowy rozdział w funkcjonowaniu ECOTECH-COMPLEX. Czas pandemii pokazuje, jak ważna jest komunikacja zdalna oraz dobre narzędzia, oprogramowanie, techniki informatyczne w czasie ograniczonego kontaktu bezpośredniego. Chcę jednoznacznie podkreślić, że umowa ta ma charakter strategiczny – dodał JM Rektor UMCS.

Prof. Ryszard Naskręcki, dyrektor ECOTECH-COMPLEX podkreślił, że UMCS z Assecco Data Systems chce nie tylko współpracować, ale także tworzyć nowe rozwiązania. – Chcemy, aby w ECOTECH-COMPLEX silniej rozwijały się badania podstawowe, aplikacyjne. Jesteśmy w trzeciej dekadzie XXI wieku i mamy świadomość, że bez nowoczesnych rozwiązań informatycznych nie da się wiele zrobić – mówił prof. Naskręcki.

Uczestniczący w spotkaniu Daniel Lala, wiceprezes Zarządu Assecco Data Systems podziękował przedstawicielom UMCS za zaufanie oraz nawiązał do trwającej już od dekady współpracy i jej przyszłości.

– Asseco współpracuje z ponad 50 uczelniami w Polsce. Tak znakomita uczelnia, jaką jest UMCS to doskonały partner. Grupa Asseco współpracuje z Uniwersytetem ponad 10 lat, utrzymując choćby system SAP. Teraz mowa już o współpracy w zakresie pracy naukowo-badawczej oraz projektów B+R i z wykorzystaniem środków unijnych. To kooperacja z korzyścią dla Uczelni, Assecco Data Systems i regionu – zaznaczył Daniel Lala.

Asseco Data Systems tworzy zaawansowane rozwiązania informatyczne, będące siłą napędową cyfrowej rewolucji przedsiębiorstw. Dostarcza systemy IT dla wielu branż: edukacyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej, usługowej, a także sektora administracji samorządowej. Działa na rynku polskim i zagranicznym. Specjalizuje się m.in. w usługach paperless i masowej korespondencji oraz w tworzeniu oprogramowania dla branży leasingowej i smart city. Oferuje innowacje oparte o chmurę.

Jest największym w Polsce dostawcą podpisu elektronicznego i wiodącym twórcą kompleksowej oferty IT dla szkół wyższych. Spółka współpracuje z ponad 800 ekspertami w 15 lokalizacjach w Polsce. Jest częścią Grupy Kapitałowej Asseco, która jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 27,5 tys. osób. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here