Uniknąć sanitarnej katastrofy

Częstsze opróżnianie kontenerów na śmieci przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie nie wchodzi w rachubę. Taką odpowiedź spółka przesłała Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która postulowała o to w imieniu mieszkańców. W MPGK-u argumentują, że ich pracownicy są na „pierwszej linii walki z koronawirusem”, a ich zadania muszą być ograniczone do tych priorytetowych. Mówią, że nie można dopuścić do masowych zachorowań pracowników spółki, bo mogłoby to doprowadzić do katastrofy sanitarnej.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o apelu mieszkańców osiedla Słoneczne o częstsze opróżnianie kontenerów na śmieci. Chodziło o przepełnione pojemniki przy ul. Szymanowskiego 6, ale potrzebę zwiększenia częstotliwości wywozu widzi pewnie więcej chełmian w różnych częściach miasta. W Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej też uważają, że to uzasadnione, zwłaszcza w czasie walki z koronawirusem. Przedstawiciele ChSM wysłali pisma z takim postulatem do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie.

Odpowiedź w tej sprawie dotarła w ubiegłym tygodniu. Jest odmowna. Przedstawiciele chełmskiego MPGK-u piszą …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 20.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.