Uniwersytecka szkoła rodzenia

Uniwersytecka szkoła rodzenia

Uniwersyteckie Centrum Kobiet Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza do Szkoły Rodzenia. Jej uroczyste otwarcie i pierwsze zajęcia odbyły się w ubiegły czwartek, 21 lipca, w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4 w Lublinie.


– Zajęcia w Szkole Rodzenia mają na celu praktyczne i teoretyczne przygotowanie ciężarnej i jej partnera do rodzicielstwa, przybliżenie tematów związanych z ciążą, porodem i okresem poporodowym, przygotowanie do opieki nad noworodkiem, kształtowanie właściwych zachowań prozdrowotnych.

Uczestnicy będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą technik relaksacyjnych, oddychania oraz radzenia sobie z bólem porodowym – informuje dr Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Zajęcia będą prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie reprezentujących różne dyscypliny: położne, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, ginekologów, psychologa, dietetyków – dodaje rzecznik.

Szkoła jest przygotowana do prowadzenia szkolenia dla kobiet ciężarnych z niepełnosprawnością ruchową lub sensoryczną oraz zajęć w języku angielskim. Działalność szkoły ma wymiar komercyjny. Zapisy, harmonogram, cennik dostępne na stronie internetowej www.szkolarodzenia.umlub.pl. RB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here