Uradować małych pacjentów

Kartki z życzeniami i upominki dla małych pacjentów trafiły m.in. do małych pacjentów chełmskiego szpitala

Zamiast spędzić święta w domu, leżeli w szpitalnych salach. Trudne chwile małych pacjentów m.in. z chełmskiego szpitala czy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, umiliły kartki świąteczne przygotowane przez dzieci i ich rodziny z Chełma i okolic. Tej niezwykłej inicjatywie przyświecało hasło „Życie z chorobą nie musi być smutne”.

„Kartki pod choinkę” to akcja, organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie wraz ze Stowarzyszeniem „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej z siedzibą w Lublinie. Włączyło się w nią mnóstwo dzieci i ich rodzin z Chełma i powiatu chełmskiego. Przed świętami przygotowali oni piękne kartki z życzeniami, które trafiły m.in. do małych pacjentów oddziałów dziecięcych w szpitalach: chełmskim, zamojskim, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oprócz kartek z życzeniami pacjenci oddziałów dziecięcych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli spędzić w domach Bożego Narodzenia, otrzymali też książki i pluszaki. Stowarzyszenie „Życie z chorobą nie musi być smutne” otrzymało te upominki z Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

– Kartek z życzeniami, kierowanymi do chorych dzieci, było ponad 330 – mówi Joanna Sadowska z MDK w Chełmie, która nadzorowała akcję. – Cieszę się, że nasze przedsięwzięcie spotkało się z tak dużym odzewem. Wierzymy, że nasze kartki i życzenia sprawiły małym pacjentom radość oraz pomogą im przetrwać trudne chwile.

Wzruszony tym, jak wiele osób włączyło się w akcję i przekazało w świątecznych kartkach ciepłe słowa małym pacjentom jest też Ryszard Majewski, rodowity chełmianin, mieszkający obecnie w Lublinie, dziennikarz Radia Lublin, który wraz z najbliższymi utworzył wiosną br. Stowarzyszenie „Życie z chorobą nie musi być smutne”. Stowarzyszenie nosi imię Karoli Majewskiej, córki Ryszarda, która ponad trzy lata temu zmarła w wieku 17 po długiej walce z chorobą.

Angażowała się w wiele akcji charytatywnych, m.in. „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, działała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Życie z chorobą nie musi być smutne” to nazwa bloga, który Karolina prowadziła niemal do końca swojego życia. Bliscy i przyjaciele tworząc stowarzyszenie imienia Karoli postawili sobie za cel takie działanie na rzecz małych pacjentów, które choć na chwilę przyczyni się do uśmiechu na ich twarzach. Każdy, kto chce wesprzeć te działania i wspólnie z innymi wypełniać hasło „Życie z chorobą nie musi być smutne” może skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia za pośrednictwem facebooka.

(mo, fot. FB MDK Chełm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here