Urząd bliżej ludzi

O utworzenie Biura Obsługi Mieszkańców w budynku przy ulicy Sierpińskiego 2 apeluje do prezydenta Leszek Daniewski, miejski radny Platformy Obywatelskiej. Biuro miałoby obsługiwać południowe dzielnice Lublina.


Radny zwraca uwagę, że „od wielu lat proszą o to mieszkańcy, a dotychczas wskazywane lokalizacje, w ocenie urzędu miasta nie spełniały warunków, zarówno pod względem finansowym, jak i lokalowym.

– „W ostatnim czasie mieszkańcy, wiedząc o moich staraniach, zwrócili uwagę na budynek przy ulicy Sierpińskiego 2 (przy dawnej pętli Abramowickiej), w którym właściciel chce wynająć część pomieszczeń” – pisze do prezydenta L. Daniewski. Ubiegający się o reelekcję radny zwraca uwagę na bardzo dogodny dojazd do budynku i fakt, że lokal znajduje się na parterze. Nie dostał jeszcze odpowiedzi ze strony ratusza.

Warto przypomnieć, że w Lublinie znajduje się osiem punktów BOM, gdzie mieszkańcy mogą załatwić swoje interesy. BOM-y mieszczą się przy ulicach: Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów, Franciszka Kleeberga, Władysława Jagiełły, Pocztowej, Wojciecha Żywnego oraz w budynku ratusza przy placu Króla Władysława Łokietka. GR