Urząd na podglądzie

Na budynku Urzędu Gminy Kamień zainstalowano pięć kamer. Zarejestrują każde niestosowne zachowanie, w tym picie alkoholu, co do niedawna było ponoć na porządku dziennym.

Jakiś czas temu radni gminy Kamień przyjęli zmiany budżetowe, przeznaczając pieniądze na zakup i montaż monitoringu na budynku urzędu gminy. Na ostatniej sesji rajcy zwrócili uwagę na to, że kamery już zostały zainstalowane. Są na każdej ze ścian budynku.
– Zdarzało się, że znajdowaliśmy pod urzędem piwo, różne butelki – stwierdził Roman Kandziora, wójt gminy Kamień. – Teraz obiekt jest monitorowany. Zainstalowano pięć kamer.

W gminie Kamień z nowoczesną technologią nie są na bakier. Ważne zawiadomienia i materiały na sesję radni dostają drogą elektroniczną i odczytują na służbowych tabletach. Ostatnio wójt oznajmił radnym, że oprócz tego teraz będą dostawali zawiadomienia o ważnych spotkaniach także w formie wiadomości tekstowej wysłanej na ich telefony komórkowe. Z rezerwy budżetowej gminy mają być przeznaczone pieniądze na kamery do sali w urzędzie gminy, w której organizowane są sesje rady. To konieczne, bo wkrótce każdy samorząd będzie musiał te spotkania transmitować. (mo)