Urzędnicy oddali już 21 litrów

Niespełna 50 urzędników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, w tym wojewoda Przemysław Czarnek, oddało w ubiegłym tygodniu krew, odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W urzędzie pracuje grubo ponad 700 osób.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o przyłączanie się do wakacyjnej akcji.
– Zwłaszcza w wakacje, gdy jest więcej wypadków, krwi potrzeba więcej. Ona ratuje życie – mówił Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, dziękując swoim urzędnikom, którzy oddali w sumie 21 litrów krwi.
Dawcą może zostać każdy, kto nie leczy się z powodu: cukrzycy, astmy, chorób tarczycy, łuszczycy, padaczki i nie ma skłonności do omdleń, zaburzenia rytmu serca, wad serca czy zaburzeń krzepnięcia krwi. Zainteresowani honorowym oddawaniem krwi mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 8 (tel. do rejestracji dawców: 81 442 10 40 i 81-532 62 75, w. 38; godziny rejestracji: pon., śr., pt. 7.30-14.00; wt. i czw. – 7.30-18.00 oraz sob. 7.30-14.00) Obecnie w naszym województwie najbardziej poszukiwana jest krew grupy O Rh + i O Rh–, a także grupy A Rh + i A Rh– oraz grupy B Rh+. (EM.K.)