Usiłowanie zabójstwa w Okunince

Sceny jak z gangsterskiego filmu rozegrały się w Okunince i na drodze Chełm – Włodawa. Młody mężczyzna nad Jeziorem Białym specjalnie potrącił samochodem innego człowieka i uciekł w kierunku Chełma. Zatrzymał się na policyjnej blokadzie, ale nie chciał wysiąść, więc mundurowi wyciągnęli go z auta siłą, wybijając szybę.

We wtorek (2 lipca) po północy włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w rejonie jednego z lokali rozrywkowych w Okunince. – Z informacji wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca osobowego forda wjechał w stojącego mężczyznę – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Siła uderzenia była tak duża, że pieszy przeleciał kilka metrów nad pojazdem. Z obrażeniami ciała 33-latek został przetransportowany do włodawskiego szpitala, zaś kierowca, po potrąceniu, rzucił się do ucieczki.

W pościg za sprawcą wypadku ruszyli policjanci. Uciekinier kierował się w stronę powiatu chełmskiego. W Sawinie policjanci z KMP w Chełmie zauważyli jego samochód. Podczas próby zatrzymania jego kierowca nie reagował na dawane sygnały i kontynuował ucieczkę. Powstrzymała go dopiero blokada drogi. Mimo to mężczyzna nadal nie chciał trafić w ręce policjantów i zablokował się we wnętrzu pojazdu.

Nie reagował na wydawane polecenia, dlatego funkcjonariusze musieli wybić szybę i siłą wyciągnąć go z pojazdu. Kierowcą okazał się 18-latek z Chełma, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wmawiał policjantom, że nic nie pamięta.

Po zatrzymaniu trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych KMP w Chełmie, a po wytrzeźwieniu do aresztu. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że pomiędzy nim, a potrąconym w Okunince 33-latkiem mogło dojść do sprzeczki – dodaje rzecznik.

Decyzją sądu 18-latek trafił na trzy miesiące do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na proces. Podczas przesłuchania młody mężczyzna nie wyjaśnił swoich motywów, odmówił też współpracy z prokuratorem. Usłyszał już zarzuty: usiłowania zabójstwa, jazdy pod wpływem alkoholu oraz niepoddania się policyjnej kontroli. Grozi mu dożywocie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here