Usługa na zlecenie

Nie milkną echa wizyty w Chełmie ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Mieszkańcy ze zdziwieniem obserwowali zaangażowanie jednostek miejskich w obsługę spotkania z mieszkańcami, ale jak się okazuje, komitet wyborczy Andrzeja Dudy za zlecone zadania dostał fakturę z Chełmskiego Domu Kultury.

Po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy, który do Chełma przyjechał w ramach swojej kampanii wyborczej, w redakcji rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy byli zaskoczeni zaangażowaniem pracowników jednostek podległych miastu w obsługę tego wydarzenia. Kilku podejrzewało nawet, że dostali odgórne polecenie, by zapewnić godną oprawę wizyty głowy państwa.

– Czy jednostki, które ustawiły sprzęt nagłośnieniowy i scenę, przesłały komitetowi wyborczemu Andrzeja Dudy fakturę za wykonaną usługę? – pyta nasz czytelnik. – Andrzej Duda nie przyjechał wyłącznie jako prezydent. Przede wszystkim jako kandydat na prezydenta, ubiegający się o reelekcję. Czy gdy do Chełma przyjadą Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz lub Rafał Trzaskowski, miasto również pomoże w organizacji spotkań z mieszkańcami?

Okazuje się, że pracownicy jednostek podległych samorządowi, obsługujący wizytę prezydenta Dudy i jego spotkanie z mieszkańcami na pl. Niepodległości, zostali zaangażowani do pracy po godzinach, bo Chełmski Dom Kultury otrzymał konkretne zlecenie.

Za wykonane zadanie wystawił komitetowi wyborczemu Andrzeja Dudy fakturę na kwotę 3 900 zł netto. Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, placówka prowadzi nie tylko działalność kulturalną, ale również usługowo-komercyjną. – Oznacza to, że realizuje zadania, w zakresie swojej działalności, zlecone także przez podmioty zewnętrzne – mówią urzędnicy z Biura Prasowego. (s)