Utrudnienia na Rejowieckiej i Szpitalnej

Generalny wykonawca przebudowy krajowej „Dwunastki”, firma „Budimex”, po przerwie spowodowanej niskimi temperaturami wrócił na budowę. Na najbliższy czwartek 4 marca jest planowane zamknięcie północnej części skrzyżowania ulic Rejowieckiej ze Szpitalną. Będą bardzo duże utrudnienia w ruchu.

Ponad miesiąc trwała przerwa w pracach przy przebudowie krajowej „Dwunastki”. Powodem jej były niesprzyjające warunki atmosferyczne, czyli niskie temperatury i padający śnieg. Poprawa aury spowodowała, że generalny wykonawca inwestycji, firma „Budimex”, wrócił na plac budowy i z kopyta zabrał się do pracy. Już na czwartek, 4 marca przewiduje czasowe zamknięcie północnej części jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, ulic Rejowieckiej i Szpitalnej. Oznacza to poważne utrudnienia dla kierowców, zwłaszcza mieszkańców północno-wschodniej części osiedla Rejowiecka.

„Budimex” informuje, że przez skrzyżowanie ruch będzie odbywał się jedynie po południowej jego części, po jednym pasie w obu kierunkach. Sygnalizacja świetlna znajdująca się na nim zostanie wprowadzona w stan awaryjny. Ulica Szpitalna, od skrzyżowania z ul. Kossaka, stanie się ślepą, bo drogowcy całkowicie zamkną bezpośredni wyjazd w ul. Rejowiecką. Z niej kierowcy nie skręcą również w ul. Szpitalną w kierunku Ceramicznej. „Budimex” opracował objazd dla samochodów osobowych i ciężarowych. Kierowcy aut do 3,5 tony, żeby wyjechać z osiedla lub na nie wjechać, będą poruszać się ulicami: Kraszewskiego, Piaskową, Marii Curie-Skłodowskiej i Kochanowskiego, albo Doktora Judyma, Wygon i Ceramiczną. Drugi wariant obowiązuje pojazdy dostawcze.

Nowa organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu dopuszcza skręt w prawo i lewo w ul. Rejowiecką dla samochodów jadących ul. Szpitalną od strony Lubelskiej. Możliwy będzie również skręt w Szpitalną, w kierunku aqua-parku. Drogowcy informują, że dojście i dojazd do posesji będą odbywały się przebudowywanymi chodnikami, drogami przyległymi oraz serwisowymi. Zatoki autobusowe znajdujące się na obszarze objętym tymczasową organizacją ruchu pozostaną w obecnych lokalizacjach. „Budimex” nie informuje jednak do kiedy są planowane utrudnienia na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej. Firma, jak już pisaliśmy, wykonała 65 procent zleconych jej robót przy przebudowie krajowej „Dwunastki”. Termin zakończenia wszystkich prac i oddania drogi do użytku to 30 października br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here