Uwaga! Próbują nas okraść!

– To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Do kilku mieszkańców Chełma dzwonił w czwartek (10 maja) mężczyzna podający się za policjanta. Próbował ich przestraszyć i skłonić do współpracy, mówiąc, że oszuści, którzy pozostają w zmowie z pracownikami banku, chcą ukraść pieniądze z rachunków mieszkańców miasta. Wypytywał przy tym o ich konta bankowe. Całe szczęście, że trafił na trzeźwo myślących i czujnych ludzi – żaden z chełmian nie dał się oszukać i nie kontynuował rozmowy, a o telefonie od nieznajomego od razu powiadomił dyżurnego policji.

– Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy, czy osoba, która dzwoni, jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z najbliższą jednostką policji, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 – przestrzega podkom. Czyż. (pc)