Uzależniający „kryształ” nie trafi na rynek

Ponad 10 tys. porcji dilerskich groźnego „kryształu”, środka psychotropowego o nazwie 3CMC przechwycili lubelscy policjanci.


– Podczas realizacji w różnych częściach miasta funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn w wieku od 24 do 52 lat. Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że mogą mieć oni związek z obrotem substancjami zabronionymi.

Jak się okazało wszyscy zatrzymani byli w posiadaniu groźnych substancji psychotropowych 3CMC, w sumie mieli ponad 3 kg – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Dwaj 24-latkowie posiadali ponad 500 gramów narkotyków. Podobną ilość policjanci odnaleźli u 26-latka. Z kolei u trzech mężczyzn w wieku od 26 do 52 lat operacyjni zabezpieczyli blisko 2 kilogramy substancji psychotropowych oraz gotówkę w kwocie ponad 40 tysięcy złotych.

Część narkotyków była już poporcjowana i gotowa do wprowadzenia do obrotu. Według szacunków z takiej ilości narkotyków można było sporządzić około 10 tysięcy porcji dilerskich.

Mężczyźni odpowiedzą między innymi za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz udział w ich obrocie.

Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here