V Forum Olimpijczyków II LO

W czwartek (10 czerwca) odbyła się piąta już edycja Forum Olimpijczyków. Cykliczne wydarzenie ma promować i wspierać uzdolnionych uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.

Stałym punktem programu Forum jest połączona z dialogiem prezentacja dorobku zaproszonych gości – absolwentów II LO. W tym roku był to Maciej Szokaluk z firmy Big-Szok z siedzibą w Rejowcu Fabrycznym (będącej właścicielem producenta odzieży, marki PaMaMi).

O swoich pasjach i planach opowiadali również tegoroczni absolwenci szkoły: kandydatka na Miss Polski 2020, tancerka i solistka w Zespole Tańca Jazzowego Ballo – Wiktoria Kozik, władająca 7 językami (w tym 4 biegle) laureatka międzynarodowej olimpiady z języka rosyjskiego – Anna Romaniuk oraz finalista z wyróżnieniem etapu okręgowego VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej COPTIOSH – Kacper Hawryluk, a także młodzi olimpijczycy i uczniowie klasy II: Patrycja Pawlak, Jakub Jasielski, Szymon Kałużny i Alan Kieś. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kluczem do sukcesu jest wytrwałość.

Po raz pierwszy w tym roku spotkanie oglądać mogła nie tylko publiczność zgromadzona w auli szkolnej, ale również widzowie, dzięki transmisji na żywo na Facebooku. Inicjatorem wydarzenia jest nauczyciel Anna Martyniuk. W loży dziennikarskiej sprawdziły się Julia Daniewska i Martyna Fic, a spotkanie poprowadzili Katarzyna Wiszniewska i Miłosz Lewczuk. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here