Volkswagen Tiguan

Nowy Volkswagen Tiguan to innowacyjny, bogato wyposażony i bardzo nowoczesny samochód o wszechstronnym przeznaczeniu. Zapewnia komfortową podróż zarówno autostradą jak i szutrową dróżką, a dzięki zaawansowanej technice gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
Najnowszy Tiguan został skonstruowany w oparciu o modułową platformę MQB. Auto spełnia wszelkie codzienne funkcje, a jako model wyposażony w rozwiązania techniczne zastrzeżone dotąd dla aut wyższej klasy, doskonale sprawdza się podczas jazdy po autostradzie i w terenie. Nowy Tiguan zapewnia maksymalną swobodę – zarówno pod względem przestronności wnętrza, jak i przy wyborze silników. Do dyspozycji jest 8 jednostek napędowych o mocy od 85 kW/115 KM do 176 kW/240 KM, wszystkie okazują się mocniejsze i oszczędniejsze od silników stosowanych w poprzednim modelu. Nowy Tiguan sprawdza się również w sytuacjach niespotykanych na co dzień. Wyposażony w system 4MOTION Active Control sprawnie przyspiesza i gwarantuje maksymalną przyjemność z jazdy w każdej sytuacji i na każdej nawierzchni. Dzięki dostępnemu w opcji systemowi adaptacyjnej regulacji zawieszenia (DCC) oraz – również opcjonalnemu progresywnemu układowi kierowniczemu, Tiguana można skonfigurować zgodnie z indywidualnymi upodobaniami, by korzystać z najwyższego komfortu jazdy. Stylistyka nowego Tiguana stanowi o jego oryginalności oraz podkreśla dynamikę. Volkswagen wprowadził do segmentu SUV-ów zupełnie nowy styl, w którym łączą się zgrabne proporcje, wysoka jakość wykonania oraz elegancki wygląd. Dzięki przemyślanym zabiegom stylistycznym, jak np. takie umieszczenie osłony chłodnicy oraz reflektorów, by razem tworzyły poziomą linię, oraz poprzez poprowadzenie dolnej krawędzi okien wyżej niż to było w poprzednim modelu, samochód nabrał niepowtarzalnego wyglądu.
Tiguana seryjnie wyposażono w nowoczesne rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa oraz liczne systemy asystujące. Są wśród nich Front Assist z funkcją hamowania awaryjnego City oraz z funkcją rozpoznawania pieszych, Lane Assist, system proaktywnej ochrony pasażerów, a także aktywna maska silnika chroniąca pieszych i rowerzystów przed skutkami ewentualnego potrącenia. Dzięki rozwiązaniom technicznym właściwym dla aut wyższej klasy Tiguan stał się SUV-em innowacyjnym nie tylko pod względem bezpieczeństwa.Do zalet tego auta zaliczają się także wnętrze większe niż w innych autach klasy kompaktowej, możliwość wykorzystania samochodu w różnych okolicznościach dnia codziennego i nie tylko, a także najwyższy komfort niezależnie od warunków panujących na drodze. Każdy szczegół w środku podporządkowany jest temu, by zarówno kierowanie Tiguanem, jak i podróż w roli pasażera były jak najbardziej przyjemne. Służą temu liczne rozwiązania – od foteli ergoActive po niższą krawędź bagażnika, dzięki której łatwiej umieścić w nim ładunek. Active Info Display oraz Area View umożliwiają łatwiejszą orientację w przestrzeni, z kolei Easy Open and Close – łatwiejsze umieszczanie przedmiotów w bagażniku. Trzystrefowa klimatyzacja wraz z Air Care Climatronic z filtrem antyalergicznym pozwalają zaprogramować najdogodniejszą temperaturę indywidualnie dla każdego pasażera. Wszystko to sprawia, że Tiguan jest samochodem przemyślanym w każdym szczególe i jeszcze bardziej ekskluzywnym. Dzięki prześwitowi wynoszącemu 200 mm (w wersjach z napędem na cztery koła) Tiguan spełnia podstawowy wymóg niezbędny do uznania go za samochód terenowy. Niespotykana wśród aut klasy kompaktowej zdolność do ciągnięcia przyczepy o masie własnej do 2500 kg, a także możliwość zamówienia auta z tak ukształtowanym przodem nadwozia (opcja), że kąt natarcia wynosi 25 stopni, wyraźnie świadczą o tym, że Volkswagen wyznacza nowe standardy wśród SUV-ów klasy kompaktowej.