W Chełmie powstała DźwiękoSfera

W jednej z klimatycznych piwnic przy ul. Lubelskiej 8 w Chełmie powstała DźwiękoSfera. To miejsce, w którym można nauczyć się śpiewu czy gry na różnych instrumentach. Otworzyła je Katarzyna Borkowska, absolwentka Wydziału Artystycznego UMSC, przez lata nauczyciel muzyki i wokalu w NSP „Razem” w Chełmie.

DźwiękoSfera to nowe muzyczne miejsce na mapie Chełma, gdzie każdy, bez wyjątku, może się nauczyć śpiewać i grać, dobrze się przy tym bawiąc. Jego twórczynią i właścicielką jest Katarzyna Borkowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, przez 5 lat nauczycielka muzyki i wokalu w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Razem”. Skąd taki pomysł na biznes?

– Pracując w szkole spotkałam się z ogromnym zainteresowaniem zajęciami wokalnymi wśród młodzieży, dla której śpiew jest nie tylko realizacją zainteresowań, ale też odskocznią od życia codziennego, szkoły, stresu – mówi „Nowemu Tygodniowi” Katarzyna Borkowska. – Muzyka jest dla nich chwilą relaksu, rozluźnienia, ale też wyładowania emocji po ciężkim dniu. Nauka poprzez zabawę to świetna metoda pogłębiania umiejętności, ale też genialne antidotum na lockdown. „Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiała pracować, od zawsze do tego dążyłam realizując swoje muzyczne pasje jako animatorka, wokalistka, nauczycielka muzyki – dodaje właścicielka DźwiękoSfery.

Na zajęcia do DźwiękoSfery będzie mógł przyjść każdy, bez względu na wiek. – Zapraszamy zarówno małe dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Szczególnie mile widziani są seniorzy. Wiem, jak ciężko znoszą pandemię, izolację. Im też przyda się chwila odprężenia i rozrywki – podkreśla Borkowska. Klienci DźwiękoSfery mogą liczyć na dobrą zabawę, realizację swoich pasji. Zdobędą wiedzę, zarówno teoretyczną (poznają główne zasady muzyki), jak i praktyczną (poszerzą swoje umiejętności gry na gitarze, perkusji, czy pianinie).

– Indywidualnie podejdziemy do każdego, dobierzemy repertuar zarówno pod względem potrzeb i umiejętności jak i preferencji muzycznych naszych uczniów. Dzięki nam poczują się choć przez chwilę jak gwiazda estrady. Wiemy również, że jest wielu chętnych, którzy nie mają możliwości dojazdu do miasta. Dlatego chcemy też, jako jedyni na rynku chełmskim, dojeżdżać do naszych klientów do mniejszych miejscowości, czy wsi. No i najważniejsze co wyniosą nasi uczniowie, dobrą atmosferę.

Nasza nazwa DźwiękoSfera, jest obietnicą nauki o dźwiękach, ale też budowania relacji z klientami w swobodnej, luźnej atmosferze, sprzyjającej lepszemu przyswajaniu wiedzy. Nasz slogan „rozwiń z nami skrzydła” jest gwarancją połączenia nauczania z budowaniem wiary we własne umiejętności poprzez wzmacnianie poczucia własnej wartości. To jest Twój czas, postaw na siebie, rób to co kochasz i zrealizuj z nami swoje muzyczne marzenia – mówi Katarzyna Borkowska. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here