W finale Motor zagra z Avią

Puławska Wisła w piątkowy wieczór na Arenie Lublin tanio skóry motorowcom nie sprzedała, podobnie zresztą jak 2 marca tego roku, gdy w finale poprzedniej edycji pucharowych zmagań na szczeblu okręgu uległa lublinianom dopiero po rzutach karnych 1:3

Znamy już finalistów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. O trofeum, wiosną przyszłego roku, powalczą Motor Lublin i Avii Świdnik. Nasi trzecioligowcy mecze półfinałowe wygrywali po 1:0. Motorowcy, w piątek po dogrywce pokonali Wisłę Puławy, świdniczanie dwa dni wcześniej w Lubartowie uporali się z czwartoligowym Lewartem.

Motor w piątkowy wieczór pokonał na Arenie Lublin puławian, z którymi wygrał finał poprzedniej edycji okręgowego Pucharu Polski dopiero w rzutach karnych, po… kontrowersyjnej „11”, którą arbiter podyktował na początku pierwszej części dogrywki. Zdaniem sędziego w 93. minucie Piotr Rogala sfaulował Sławomira Dudę.

Goście protestowali, ale arbiter był nie ugięty i wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od puławskiej bramki. Po chwili rzut karny na gola, pewnym strzałem zamienił Dominik Kunca.

W Lubartowie awans Avii zapewnił niezawodny Wojciech Białek. Najlepszy w tym sezonie strzelec świdnickiej drużyny w ligowych rozgrywkach (12 goli) w 24. minucie, po świetnym podaniu od kolegi z drużyny, wbiegł w pole karne i będąc na sam z bramkarzem Lewartu nie dał mu najmniejszych szans.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu odbędzie się już wiosną przyszłego roku.

Teraz zarówno piłkarzy Motoru, jak i Avii czeka zasłużony, kilkutygodniowy odpoczynek. MAG

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:1 (0:1)

Lewart: Wójcicki – Niewiński, Budzyński (77 Filipczuk), Ponurek, Michna (33 Michałów), Pokrywka (88 Duda), Gliniak (46 Najda), Fularski, Pożak, Kotowicz, Aftyka (81 Nowak).

Avia: Piotrowski – Głaz, Kołodziej, Plesz, Kukułowicz, Wójcik, Prędota, Ozimek (63 Kuliga), Maluga, Mroczek, Białek.

Bramka: Białek 24. Żółte kartki: Pożak, Pokrywka, Michałów, Najda (L.) oraz Kołodziej, Maluga (A.). Sędziował: Szczołko (Lublin).

Motor Lublin – Wisła Puławy 1:0 (0:0)

Motor: Olszewski – Cichocki, Łukasik, Kajpust, Michota, Bonin (74 Kumoch), Swędrowski, Duda, Darmochwał (90+1 Rymek), Kruczkowski (59 Kunca), Paluch (74 Nowak).

Wisła: Kurek – Wolanin (40 Szczotka), Pielach, Rogala, Pigiel (107 Bernat), Kiczuk (70 Chudyba), Kobiałka (59 Stanisławski), Zmorzyński (46 W. Puton), K. Puton, Zuber (73 Barański), Wojczuk.

Bramka – Kunca 93. Żółte kartki: Swędrowski, Michota, Nowak, Rymek (M.) oraz Zuber, K. Puton (W.). Czerwona kartka: 113. minuta – Kajpust (M.) za faul. Sędziował: Myć (Lublin). Widzów: 734.