W godzinkę nad Bałtyk!

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Lublina i regionu, którzy zamierzają spędzić letnie wakacje w Trójmieście, niekoniecznie udając się do Gdańska, Sopotu czy Gdyni samochodem lub pociągiem. Po ponad sześciu latach przerwy znów na Wybrzeże będzie można polecieć samolotem z lotniska w Świdniku!


Trasę Lublin – Gdańsk, wyczekiwaną i tak niegdyś popularną będą obsługiwały samoloty LOT. Pierwszy rejs odbędzie się w sobotę, 19 czerwca i będzie trwał zaledwie godzinę i dziesięć minut.

– W obecnej, trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża lotnicza, każde nowe połączenie jest sukcesem. Tym bardziej się cieszę, że nad polskie morze polecimy na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Wiemy, że kierunek ten cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza w czasie sezonu letniego. A nasze nowe połączenie jest uruchamiane właśnie na wakacje – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.

Rejsy na trasie Lublin-Gdańsk, jak zapowiedział w ubiegły czwartek przewoźnik, mają być wykonywane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Połączenie będą obsługiwać samoloty bombardier Q400. Start z lubelskiego lotniska o 8.45, lądowanie w Gdańsku o 9.55. Z powrotem odpowiednio: 10.35 i w Lublinie jesteśmy o 11.45. Bilety można rezerwować w serwisie www.lot.com. Szczegółowy rozkład lotów znajduje się również na stronie internetowej www.airport.lublin.pl. – Ponieważ połączenie do Gdańska cieszyło się dużym powodzeniem, więc mam nadzieję, że będzie tak i teraz, w tym trudnym okresie niepewności dotyczącym podróżowania. Chcielibyśmy także, aby z kolei mieszkańcy Pomorza odkryli i pokochali uroki Lubelszczyzny – dodaje prezes Hawryluk. opr. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here