W kilka chwil straciła 30 tysięcy złotych

Oszuści błyskawicznie zareagowali na intensywne reklamy znanego koncernu naftowego, kuszące inwestorów kilkudziesięciotysięcznymi zyskami miesięcznie przy zakupie akcji za kilkaset złotych. 74-letnia lublinianka straciła 30 tys. zł po tym jak zadzwoniła do „maklera giełdowego” z ogłoszenia w Internecie.


W miniony poniedziałek na VII Komisariat Policji w Lublinie zgłosiła się 74-letnia mieszkanka Czubów. Kobieta oświadczyła, że została oszukana przy próbie zakupu akcji giełdowych znanego koncernu naftowego. – Emerytka znalazła w Internecie ofertę inwestycyjną i od razu postanowiła zadzwonić na numer z ogłoszenia. Telefon odebrał mężczyzna podający się za maklera. Podczas rozmowy kobieta przystała na ofertę inwestycji i zdecydowała się przelać 900 złotych na wskazany numer rachunku bankowego.

Dodatkowo podała swoje dane, które miały być niezbędne do zakupu akcji – opisuje mechanizm przestępstwa komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Niedługo później seniorka dowiedziała się w swoim banku, że ktoś zaciągnął na jej dane kredyt w kwocie 16 tysięcy złotych. W związku z tym kobieta postanowiła wyjaśnić sytuację i odzyskać pieniądze. Ponownie zadzwoniła do fałszywego maklera. Niestety, mężczyzna i tym razem zdołał zmanipulować seniorkę, która by ratować swoje pieniądze, przelała na rachunek bankowy kolejne 15 tysięcy złotych – dodaje.

Policjanci zabezpieczyli dowody, analizują dane internetowe i poszukują oszustów. Jednocześnie apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności! Jak pokazują liczne przykłady, pomysłowość oszustów nie zna granic i co chwilę pojawiają się nowe metody wyłudzania pieniędzy.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here