W Lublinie już świątecznie

13-metrowa choinka już stoi przed ratuszem, a w centrum i na Starym Mieście już wiszą i stoją świąteczne ozdoby. Światełka na nich po raz pierwszy zapłoną dziś wieczorem (poniedziałek, 6 grudnia) i zostaną z nami do początku lutego.


W centrum miasta ponownie zobaczymy dekoracje świetlne na latarniach nawiązujące do marki „Lublin miasto inspiracji”. Altanka inspirowana architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej stanęła już na ul. Grodzkiej, ramka do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” oraz podświetlane figury anioła i pary mieszczan w renesansowych strojach zdobią Plac Litewski, świąteczna bombka pojawiła się na Rynku, figura pisarza – na deptaku, a prezent i anielskie skrzydła – na pl. Łokietka.

To nie wszystko. – Serce z napisu „I Love Lublin” zostało zmienione na choinkę, a Stare Miasto dekorują kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary, które są charakterystycznym dla Lublina motywem, chętnie wykorzystywanym przez mieszkańców i turystów w mediach społecznościowych – wyliczają przedstawiciele Ratusza.

Na placu Łokietka pojawiła się 13-metrowa choinka. Dzisiaj (poniedziałek, 6 grudnia) zostaną na niej włączone światełka, podobnie, jak na pozostałych dekoracjach. Z powodu epidemii koronawirusa nie będzie temu towarzyszyć spotkanie z mieszkańcami. Wydarzenie będzie jedynie transmitowane na facebookowym profilu miasta. Do czwartku, 9 grudnia, montowana będzie z kolei szopka przed Galerią Centrum.

Dekoracje świąteczne znikną z ulic Lublina na początku lutego. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here