W parku bez radykalnych kroków

Chełmscy urzędnicy nie zerwali umowy z wykonawcą przebudowy parku miejskiego, jak zapowiadali. Po przedstawieniu planu naprawczego przez lubelską firmę miasto dało jej ostatnią szansę i dwa tygodnie „czasu próby”. Urzędnicy informowali, że jeżeli w tym okresie nie będzie żadnych „obsuw” – prace będą kontynuowane, a jeśli nie – rozwiązana umowa.


Po upływie dwóch tygodni „czasu próby” urzędnicy z Gabinetu Prezydenta Chełma zapewnili, że firma realizuje swoje prace, niebawem ma przedstawić nowy harmonogram i obecnie nie ma podstaw do podejmowania radykalnych kroków. Z ostatnich uzyskanych od nich informacji wynika, że wciąż jest szansa, aby inwestycja zakończyła się w terminie, czyli w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, co miało miejsce pod koniec marca 2022 r.

– Wykonawca realizuje prace, obecnie wywozi drewno, pozyskane z wycinki chorych i zagrażających bezpieczeństwu drzew – informuje Gabinet Prezydenta Chełma. – Inwestycja ma szanse zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, jednak wszystko zależy od warunków pogodowych oraz postępu prac realizowanych przez wykonawcę.

Opiewającą na 7 565 493,30 zł umowę na rewitalizację parku miejskiego miasto podpisało z lubelską firmą LS Complex pod koniec marca br. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych, ciągów pieszo-rowerowych, które mają być wykonane z nawierzchni mineralno-żywicznej.

Powstać ma nowe ogrodzenie oraz schody z podjazdami, umożliwiającymi dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. Inwestycja zakłada też budowę pawilonu parkowego, w skład którego wchodzą m.in.: pawilon rodzica z toaletami, przewijakiem dla niemowląt i tarasem wypoczynkowym. Na rewitalizacji skorzystać mają też najmłodsi, ponieważ projekt przewiduje kompleksową przebudowę znajdującego się tam starego placu zabaw. (mo)