W poszukiwaniu drogowskazów wiary

Po dwóch latach przerwy w tradycyjnym pielgrzymowaniu na Jasną Górę, wynikających z pandemii koronawirusa, w tym roku pątnicy powrócą na szlak w pełnym wymiarze. Jednakże z powodów logistycznych małym zmianom ulegnie trasa. Zapisy w parafiach już się rozpoczęły i potrwają do 25 lipca.


Lubelska pielgrzymka – po dwóch latach tzw. sztafety – powraca na swój szlak w znanej wszystkim formule, w której pątnicy od pierwszego do ostatniego dnia pielgrzymki są wszyscy razem, wspólnie się modlą i nocują w wyznaczonych miejscowościach.

– Przez dwa lata pielgrzymowaliśmy w sposób hybrydowy. Codziennie autokary dojeżdżały z osobami, które były jeden dzień na pielgrzymce, a potem wracały do domów, bo nie było noclegów. Teraz wracamy na szlak, którym będziemy iść przez 12 dni – mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator pielgrzymki.

Co prawda nie będzie to dokładnie ta sama trasa, którą uczestnicy przemierzali w 2019 roku – w związku z budową drogi ekspresowej S-19 pątnicy w tym roku nie dotrą do Niedrzwicy. Wszyscy przejdą z Lublina do Bełżyc, a stamtąd podzieleni na dwie grupy wyruszą w stronę Chodla i Opola Lubelskiego, by ostatecznie spotkać się na Świętym Krzyżu. Niezmiennie jednak do przejścia będzie około 320 km.

Drogowskazy wiary

Tradycyjnie pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia mszą św. o godz. 8.30 w archikatedrze lubelskiej. W tym roku pątnikom przyświecać będzie hasło „Drogowskazy Wiary”, a jedną z głównych intencji będzie modlitwa o pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 85 zł. W przypadku 2 osób z rodziny jest to 140 zł, a dla 3 osób i więcej – 190 zł. Do 25 lipca trwają zapisy w parafiach, a od 26 lipca będzie uruchomiony sekretariat pielgrzymki pod archikatedrą.

Aktualne informacje dostępne są na stronie pielgrzymka.lublin.pl i na profilu na Facebooku.

MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here