W sobotę Półmaraton Chmielakowy

W sobotę 18 sierpnia o godz. 9.00 w Krasnymstawie ruszy VII Półmaraton Chmielakowy. Start i meta przy ul. Sikorskiego, nieopodal Dworku Starościńskiego. Długość trasy to 21,1 km.


Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą nie tylko sprawdzić możliwości swojego organizmu, ale powalczyć o cenne nagrody. Jedną z nich jest Półmaraton Chmielakowy, który odbywa się podczas największego święta na Lubelszczyźnie, jakim są Chmielaki Krasnostawskie.

18 sierpnia pobiegniemy po raz siódmy. Trasa Półmaratonu Chmielakowego jest jedną z najładniejszych tras biegowych. Wiedzie przez miasto, drogę miedzy polami, ale też długi około 8 km przez las. Organizatorzy przygotowali szereg kategorii dodatkowych oraz atrakcyjne nagrody. Za metą półmaratonu na biegaczy oprócz medali i nagród czeka też zimne piwo! Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

W tym roku podczas trwania Półmaratonu odbędzie się dodatkowo bieg towarzyszący. Został on podzielony na kategorie wiekowe: rocznik 1998-2002, rocznik 1997-1988, rocznik 1987 i starsi. Kobiety pobiegną 3 km, a mężczyźni 5 km.

Wyzwaniem dla biegaczy jest pogoda. W sierpniu można się wszystkiego spodziewać – jeśli nie upału, to wysokiej wilgotności powietrza. Jak do tej pory co roku na biegaczy czekał upał. Jest to dla nich dodatkowe wyzwanie, które sprawia, że bieg jest bardzo wymagający. Ta dodatkowa adrenalina przyciąga jednak amatorów biegania do Krasnegostawu. Początek biegu o 9.00. (s)