W szpitalu leczenie na odległość

Chełmski szpital wstrzymuje przyjęcia i operacje, ogranicza wizyty pacjentów w poradniach. Do lecznicy nie przyjadą przedstawiciele handlowi a rodzina i znajomi nie przyjdą w odwiedziny do chorych.

– W zasadzie przechodzimy na system teleporad w podstawowej opiece zdrowotnej i poradniach przyszpitalnych – mówi Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiego szpitala. – Pacjenci, którzy mają umówione terminy wizyt w poradniach, mogą odbyć je telefonicznie. Jeżeli podczas rozmowy okaże się, że wizyta będzie konieczna, to zostanie ustalony jej termin.

Jeśli będą potrzebowali przedłużenia recepty, to już funkcjonują e-recepty i także telefonicznie można to załatwiać. Prosimy pacjentów o cierpliwość i zrozumienie, bo to sytuacja niespotykana dla nas wszystkich.

Ograniczeń jest więcej. Wstrzymane zostały planowe przyjęcia i zabiegi operacyjne. Na stół trafią tylko chorzy z zagrożeniem życia. Do szpitala nie będą mogli przyjeżdżać przedstawiciele handlowi i medyczni.

Wprowadzono także kategoryczny zakaz odwiedzin pacjentów. Wyjątek stanowi oddział dziecięcy, jeśli pobyt rodzica lub opiekuna jest konieczny do prawidłowego przebiegu procesu leczenia. Dopuszczalne są także, po uzgodnieniu z kierownikiem oddziału, wizyty u pacjentów w stanie terminalnym. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here