W tej szkole chce się powtarzać… klasę

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie SP im. Bolesława Chrobrego mocno zaangażowała się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Na jubileuszowej gali nie mogło więc zabraknąć akcentów podkreślających solidarność z Ukrainą

Tak Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie zachwalają na Facebooku jej uczniowie i absolwenci. Niestety, a może stety, doświadczyć tego nie udało się dotąd nikomu, bo „Chrobry”, to jedna z najlepszych szkół w Lublinie i województwie. W ubiegły piątek ta pierwsza niepubliczna szkoła w Lublinie obchodziła jubileusz 30-lecia swojego istnienia.


Uroczysta gala z tej okazji odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przybyli na nią nie tylko byli i obecni nauczyciele oraz uczniowie, ale również wielu innych znamienitych gości, których powitała dyrektor Małgorzata Owsik.

W programie wydarzania znalazły się występy artystyczne, filmy prezentujące usianą sukcesami historię i współczesność szkoły, wręczenie pamiątkowych medali i listów gratulacyjnych nauczycielom.

Społeczność SP im. Bolesława Chrobrego miała co świętować. Jej uczniowie od lat uzyskują jedne z najwyższych wyników egzaminów i odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, tematycznych, artystycznych i sportowych, a w dorocznym rankingu przygotowywanym przez portal naszaedukacja.pl podstawówka z ul. Paśnikowskiego nieustannie plasuje się w pierwszej trójce najlepszych lubelskich podstawówek. Szkoła realizuje również liczne projekty i ma przebogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz doskonałą kadrę pedagogiczną.

Od momentu założenia pierwszej niepublicznej podstawówki w Lublinie diametralnie zmieniły się w niej również same warunki do nauki. Szkoła, która rozpoczynała działalność w niewielkiej kamienicy od ponad 10 lat funkcjonuje w nowoczesnym gmachu przy ul. Paśnikowskiego 6. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here