Wakacje z włodawskim MOSiR-em

Przez niemal całe wakacje prawie pół setki dzieci w wieku 8-13 lat korzysta z propozycji włodawskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do końca lipca były zajęcia m.in. na włodawskiej pływalni, a w sierpniu wyjazdy nad Białe, wycieczki rowerowe czy do lubelskiego aquaparku.


Tak rewelacyjnych wakacji w MOSiR-ze jeszcze nie było. Codziennie prawie pięćdziesięciu uczniów każdego rana przychodzi do ośrodka, by dobrze się bawić i przede wszystkim bezpiecznie i aktywnie spędzić czas. W pierwszym miesiącu dzieci korzystały przede wszystkim z atrakcji włodawskiej pływalni. Odkąd jednak z początkiem sierpnia basen przechodzi obowiązkowy remont i wymianę wody, zabawy przeniesiono przede wszystkim na otwarte przestrzenie. Codziennie obiekt orlika tętni życiem, są gry i zabawy na boiskach.

Często też organizatorzy zabierają grupę na wycieczki rowerowe oraz korzystają z upałów i wyjeżdżają nad jeziora, przede wszystkim Białe. Są w planach również wyjazdy do Lublina do aquaparku oraz wycieczki rowerowe po pięknych terenach nadbużańskich.
– Staramy się maksymalnie zapewnić czas młodym ludziom – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor MOSiR. – Podczas wakacji nikt u nas się nie nudzi i nie narzeka, jest radośnie, aktywnie i bezpiecznie. Jestem zbudowana, że tak wielu chętnych codziennie przychodzi do nas na zajęcia. (p)