Wakacyjne remonty w oświacie

Trwają wakacyjne remonty budynków chełmskich placówek oświatowych. Najwięcej miasto wyda na prace remontowe w I Liceum Ogólnokształcącym i Przedszkolu Miejskim nr 14.

Co roku w wakacyjnych miesiącach w budynkach chełmskich przedszkoli i szkół trwają najpilniejsze prace remontowe. W tym roku pochłoną one ponad 600 000 zł. Jeśli chodzi o placówki przedszkolne najkosztowniejszy remont jest realizowany w „Czternastce”, gdzie trwa modernizacja wewnętrznej instalacji gazowej oraz remont kuchni i zaplecza. Szacowany koszt zaplanowanych robót to 130 000 zł. W Przedszkolu Miejskim nr 6 zostanie przyłączony gaz do budynku, a konkretnie do pomieszczeń kuchennych. W planie jest także wymiana instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Całość ma kosztować nie więcej niż 85 000 zł. W „Ósemce” nastąpi wymiana podłóg w szatni oraz remont nawierzchni tarasów i malowanie sal dydaktycznych.

Prace przedszkole wykona we własnym zakresie, a szacowany ich koszt to 33 000 zł. W Przedszkolu Miejskim nr 2 zostały zaplanowane kompleksowa modernizacja sali dydaktycznej oraz remont kuchni kaflowej. Pomalowane zostaną także ściany wewnątrz budynku i ogrodzenie. Wszystko ma zmieścić się w kwocie 7 200 zł. Podobne prace odbywają się w PM nr 10. Z kolei w „Jedenastce” i „Piętnastce” w dwóch salach będzie odnowiony parkiet i pomalowane ściany. Wakacyjne remonty we wszystkich trzech placówkach mają kosztować po 5 tys. zł.

W przypadku szkół podstawowych najwięcej na remont wyda „Czwórka”. Adaptacja pomieszczenia szkolnego, przeznaczonego na gabinet opieki stomatologicznej oraz zakup i montaż szafek dla uczniów ma pochłonąć 25 000 zł. Malowanie i odświeżanie sal lekcyjnych, bądź korytarzy, realizowane we własnym zakresie, zaplanowały SP nr 1, SP nr 2, SP nr 8 i SP nr 11. Koszt sięga od 1 500 zł w „Dwójce” do 4 500 zł w „Jedenastce”. Z kolei w SP nr 5 za 10 200 zł oprócz tradycyjnego malowania w planie jest przystosowanie pomieszczenia, w którym dotąd szkoła przechowywała opał, na szatnie dla pracowników kuchni.

Dodatkowo w części budynku zostanie wymieniona instalacja elektryczna. W SP nr 7 w kwocie 8 500 zł w ramach wakacyjnych remontów w części sal dojdzie do wymiany oświetlenia, a w jednym z pomieszczeń w planie jest ułożenie terakoty wraz z malowaniem. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 już odnowiono magazyny, pomieszczenia kuchenne, szatnie przy sali gimnastycznej oraz ułożono kostkę brukową. Pozostaje jeszcze uszczelnienie dachu między salą gimnastyczną a budynkiem szkolnym.

Najwięcej pieniędzy, bo 167 000 zł, pochłoną jednak remonty w I LO, gdzie są zaplanowane prace związane z naprawą dachu krytej pływalni. Dodatkowo w łazience i kuchni ma zostać wymieniona posadzka oraz glazura. W II LO oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych we własnym zakresie pomalowano ściany w salach lekcyjnych. W IV LO za 53 000 zł już zostały odnowione sale dydaktyczne, łazienki w internacie, gabinety doradcy zawodowego i pedagoga, a czeka jeszcze wymiana drzwi i okna napowietrzających w budynku internatu, zgodnie z zaleceniem straży pożarnej. W Zespole Szkół Technicznych pracownicy pomalowali sale lekcyjne, a koszt to 2 000 zł.

W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w pokojach internatu we własnym zakresie wykonano ścianki działowe, pomalowano grzejniki oraz ściany na klatkach schodowych. Całość kosztowała 3 000 zł. W Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich za 25 000 zł będą cyklinowane podłogi na szkolnych korytarzach. W Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w internacie 5-osobowe pokoje mieszkalne zostały przekształcone na 4-osobowe. Dodatkowo pomalowano sale, a wszystkie prace pochłonęły 14 000 zł. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zostały odnowione sale warsztatowe za 1 000 zł. W Młodzieżowym Domu Kultury naprawiono instalację elektryczną, pomalowano ściany, a w kilku pomieszczeniach ułożono panele podłogowe. Remont kosztował 6 300 zł.

W Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej do realizacji zaplanowano natomiast m.in. malowanie sypialń i klas w internacie i wykonanie przejścia pomiędzy salami. Koszt robót to 4 000 zł. W ZWiPPP nr 2 remont obejmie montaż rynien na budynku, zgodnie z zaleceniem nadzoru budowlanego. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here