Walczą z Aero 2

Mieszkańcy osiedla Botanik nie ustępują w walce z operatorem sieci komórkowej Aero 2, który chce ustawić stację bazową obok Stokrotki przy ul. Willowej 29. We wtorek, 7 czerwca zwołują kolejne spotkanie w tej sprawie.
Zebrali już kilkaset podpisów pod sprzeciwem odnośnie budowy masztu telefonii komórkowej. – Obawiamy się przede wszystkim złośliwego wpływu pola elektromagnetycznego w tak bliskiej odległości od budynków mieszkalnych. Dziwne jest to, że przewiduje się lokalizację na osiedlu, między mieszkaniami – przekonywała naszego reportera Małgorzata Koszewska, mieszkanka osiedla, której dom znalazłby się naprzeciw stacji.
– Mieszkańcy są zdeterminowani. Uważają, że maszt telefonii komórkowej nie będzie służył ich zdrowiu. Wstępne analizy wykazały spore niezgodności, m. in. zaniżono dane odnośnie promieniowania. Są one lakoniczne, nie oddają istoty rzeczywistego wpływu pracy stacji bazowej na organizmy mieszkańców – twierdzi radny Stanisław Brzozowski. Dane zostały przekazane do Wydziału Architektury i Budownictwa.
Spotkanie mieszkańców odbędzie się w klasztorze oo. Bernardynów przy ul. Willowej 15 we wtorek o godz. 19. CH