Walizka z zawartością i rower

Kolejne zguby trafiły do wydziału spraw społecznych chełmskiego magistratu. Do ponad stu przechowywanych tam przedmiotów dołączyły ostatnio rower i walizka z zawartością. Urzędnicy wzywają do niezwłocznego ich odbioru.

Portfele, telefony, pęki kluczy – to normalne. Ale żeby zgubić rower, wózek inwalidzki czy tylną klapę przyczepki samochodowej z tablicą rejestracyjną? Albo aparat słuchowy czy atrapę pistoletu? Takie właśnie przedmioty zalegają w depozycie wydziału spraw społecznych chełmskiego magistratu. I wciąż ich przybywa.
Pod koniec ubiegłego miesiąca dołączył już dwudziesty piąty rower. Tyle trafiło ich tam od 2011 roku. Do depozytu trafiła też walizka z zawartością. Jaką? Tego nie wiadomo, bo urzędnicy celowo nie podają szczegółów dotyczących zagubionych rzeczy.
– Warunkiem odebrania rzeczy znalezionej jest złożenie na piśmie szczegółowego opisu tej rzeczy lub przedstawienie dokumentów potwierdzających prawo własności – czytamy w regulaminie.
Wykaz wszystkich rzeczy znalezionych można znaleźć na stronie urzędu miasta. Jeśli podejrzewamy, że wśród nich jest nasza cenna zguba, musimy zgłosić się do wydziału spraw społecznych (ul. Obłońska 20) lub na policję.

A w starostwie automat do gier hazardowych

Istne perełki znajdują się także w depozycie wydziału komunikacji i spraw obywatelskich starostwa powiatowego w Chełmie (Pl. Niepodległości 1). Wśród nich są m.in. automat do gier hazardowych znaleziony w miejscowości Wereszcze Duże, zderzak samochodowy, który zalegał przy drodze w gminie Dubienka czy ponton gumowy, na który natrafiono przy brzegu rzeki Wełnianka. Nie brak też telefonów, kluczyków do samochodów i domów, rowerów, a nawet pieniędzy. (mg)