Walnął w nietrzeźwego

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. We Włodawie trzeźwy kierowca ciągnika doprowadził do zderzenia z autem osobowym, którym kierował pijany delikwent. Jeden i drugi stracili uprawnienia.

W piątek (18 stycznia) po południu na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z Al. Piłsudskiego we Włodawie doszło do zderzenie ciągnika rolniczego z osobówką. – Kierujący traktorem marki Zetor, 50-letni mieszkaniec gminy Włodawa, skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy osobowego Opla – wyjaśnia Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na miejsce wezwano policjantów włodawskiej komendy, którzy poddali uczestników badaniu na stan trzeźwości. Po badaniu okazało się, że kierujący osobówką 68-latek prowadził auto po użyciu alkoholu i miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, a 50-latek z ciągnika za spowodowanie kolizji drogowej.

Obaj kierowcy już stracili prawa jazdy. W związku z uszkodzeniami pojazdów mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne. Sprawa niebawem trafi do sądu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here