Wandale znowu dali znać o sobie

Zniszczony grill nad Bystrzycą

Zniszczony został kamienny grill przy ścieżce rowerowej nad Bystrzycą, na wysokości ul. Firlejowskiej na Bronowicach. W ubiegłym tygodniu wandale rozłupali na pół konstrukcję, ucierpiało także pobliskie zadaszenie.


Grill z naturalnego kamienia pojawił się ul. Firlejowskiej wraz z siłownią pod chmurką w lipcu 2012 roku. Ratusz zapłacił za niego ponad 8 tysięcy złotych.

– Do ubiegłego tygodnia grill służył nie tylko mieszkańcom Bronowic, ale całego Lublina. Przyjeżdżali do nas, by w niesamowitym miejscu nad Bystrzycą, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na lubelskie Stare Miasto, wspólnie spędzać czas. Nie rozumiem, komu mogło przyjść do głowy tak bezmyślne działanie – mówi tygodnikowi Waldemar Czapczyński, przewodniczący Rady Dzielnicy Bronowice, mieszkający w pobliżu miejsca zdarzenia, o którym w czwartek rano powiadomił dyżurnego VI Komisariatu Policji w Lublinie.

Przybyły na miejsce patrol dokonał oględzin. Oprócz zniszczonego grilla zastał porozrzucane butelki i śmieci. Policjanci sporządzili notatkę. Jeśli wpłynie wniosek o ściganie sprawców zdarzenia od Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, który przed 10 laty  „ufundował” grilla mieszkańcom, będą musieli zajęć się ściganiem sprawców. Ich ustalenie będzie jednak niezwykle trudne. Teren, a na którym doszło do zdarzenia nie jest objęty monitoringiem.

Ubiegłotygodniowy incydent przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Bystrzycą nie jest pierwszym w tej okolicy. W listopadzie 2020 roku wandale całkowicie zniszczyli instalację artystyczną pn. „Skóra”, zaledwie dwa dni po jej otwarciu. Nie przepuścili również drewnianym rzeźbom inspirowanym historią Lublina, które zostały zrzucone z betonowych podstaw. Jedną wrzucono do rzeki, a drugą próbowano spalić.

Policja przypomina, że za zniszczenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności i prosi ewentualnych świadków aktów wandalizmu o jak najszybsze zgłaszanie takich spraw. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here