WBS wszedł do PZU

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje. Wschodni Bank Spółdzielczy z Chełma kupił budynek dawnej siedziby PZU przy ul. Lubelskiej. W czasie, gdy komercyjne banki zamykają swoje oddziały w mniejszych miastach i pozbywają się nieruchomości, WBS idzie w drugą stronę i rozwija działalność.

Niedawno pisaliśmy, że ogólnopolskie banki i instytucje, które miały swoje siedziby w Chełmie, ograniczają działalność, zamykają oddziały i wyprzedają swoje siedziby. Tymczasem lokalny bank, Wschodni Bank Spółdzielczy, idzie w zupełnie drugą stronę i rozwija swoją działalność, inwestując na miejscu. W październiku WBS połączył się z Bankiem Spółdzielczym w Wisznicach. A niedawno dopiął transakcję kupna budynku po danej siedzibie PZU w Chełmie przy ul. Lubelskiej. O tym, że WBS ma zakusy na nieruchomość, pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz zakup potwierdził prezes WBS Jerzy Dobosz. – Faktycznie kupiliśmy budynek i zamierzamy go przeznaczyć na naszą działalność związaną z bankowością – mówi.

Czy przeniesiona zostanie tam siedziba banku z I Pułku Szwoleżerów? Na razie nie wiadomo. Niewykluczone, że powstanie tam po prostu kolejny oddział banku.

Wschodni Banki Spółdzielczy to prężna instytucja, która ma swoje siedziby w Chełmie (główna przy ul. I Pułku Szwoleżerów) oraz Lublinie, Hrubieszowie, Siedliszczu i Wierzbicy a także filie w Dubience, Kamieniu, Pokrówce i Stawie. A od 1 października wspomniany nowy oddział w Wisznicach. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here