Wciaż ciasno

Mimo że niedawno przybyło przy gmachu dodatkowych miejsc parkingowych, petenci zwracają uwagę, że to wciąż za mało. – Miejsca rano zajmują głównie urzędnicy, a interesanci krążą autami, próbując się gdzieś wcisnąć – mówi chełmianin. Zarządcy odpowiadają, że powodem braku miejsc parkingowych jest zwiększona liczba posiadaczy samochodów…

– Ostatnio załatwiałem sprawę w gmachu i już o siódmej trzydzieści parking był zastawiony głównie przez auta pracowników gmachu. Ta kwestia powinna zostać uporządkowana, bo nie powinno być tak, że dla interesantów wciąż brakuje miejsc parkingowych – mówi nasz Czytelnik.

W gmachu mieści się ponad 40 instytucji, m.in. chełmska delegatura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (LUW zarządza gmachem), Starostwo Powiatowe w Chełmie, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie czy Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności MOPR w Chełmie.

Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, informuje, że na terenie administrowanym przez chełmską delegaturę LUW znajduje się około 280 miejsc parkingowych dostępnych dla interesantów i pracowników instytucji znajdujących się w budynku. Przypomina, że jesienią 2018 roku dzięki przebudowie ciągów komunikacyjnych przed budynkiem, pozyskano około 50 nowych miejsc parkingowych.

– Największe zapotrzebowanie na stanowiska parkingowe jest w okresie składania wniosków do ARiMR, a także rejestracji bezrobotnych w PUP, rejestracji samochodów w starostwie oraz załatwiania spraw paszportowych i cudzoziemców w delegaturze LUW – mówi M. Wieczerzak.

– Powodem braku miejsc parkingowych jest zwiększona liczba posiadaczy samochodów. Z parkingów wokół budynku i przed budynkiem oprócz interesantów jednostek korzystają także mieszkańcy okolicznych osiedli mieszkaniowych, którzy parkują samochody w godzinach pracy urzędu, jak i późniejszych. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here