WDK na bogato

Włodawski Dom Kultury przygotował na długie jesienne wieczory wiele atrakcji. – Mamy propozycje z tej najwyższej półki – zapowiada Łukasz Zdolski, dyrektor Domu. – Przed nami czas koncertów muzycznych, charytatywnych, a także spektakli z udziałem znanych artystów.

Aby nie być gołosłownym, Ł. Zdolski przedstawia kilka propozycji na najbliższy czas. – Czesław śpiewa specjalnie dla Was! To widowisko z udziałem artysty, którego nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać. Czesław Mozil to wyjątkowy muzyk, który urzekł słuchaczy nie tylko indywidualizmem muzycznym, ale też swoim energetycznym temperamentem. – Już 25 listopada w sali kina WDK odbędzie się koncert muzycznej armii Czesława Mozila, czyli zespołu Czesław Śpiewa – zachęca dyrektor. – Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Zespół ma na swoim koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do Świerkania”, który podbił listy przebojów. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival, Męskie Granie.

Inną propozycją jest koncert charytatywny WŁODAWSKA BALLADA CYGAŃSKA. – Kolorowe cygańskie stroje, najpiękniejsze porywające do tańca przeboje o tematyce cygańskiej okraszone wierszami lokalnych poetów – to kolejna propozycja WDK, którą zaplanowaliśmy na 5 grudnia. Włodawska Ballada Cygańska to autorski program WDK o charakterze charytatywnym, którego założeniem jest finansowa pomoc potrzebującym – mówi Ł. Zdolski. – To wspaniałe wydarzenie przybliży nam cygańską kulturę muzyczną. W role wokalistów oraz recytatorów wcielą się znani włodawianie, a akompaniować im będzie prawdziwy cygański zespół.
Na koniec dyrektor zapowiada spektakl OPERACJA IBISZ. Krzysztof Ibisz to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc show „Czar Par”. Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe. Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia. K. Ibisz wraz ze wspaniałymi aktorami zagra w WDK 13 grudnia. – Spektakl kabaretowy „OPERACJA IBISZ” jest zabawną próbą ukazania postaci Krzysztofa Ibisza, który chce wyjść naprzeciw plotkom i próbom ośmieszenia jego narcyzowatej osobowości – mówi dyrektor. – W tym celu tworzy na scenie postać zarozumiałego i przekonanego o swej wielkości, bufona, po to żeby dać dowód dystansu do siebie i zdementować to, co się o nim niesłusznie mówi. Pomagają mu w tym czołowi polscy artyści kabaretowi: Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), Piotr Pręgowski (Ranczo) i Tadeusz Ross (Zulu Gula), którzy żartują sobie z idola.
Szczegóły imprez już niebawem na stronie WDK. (pk)