WDK zaprasza

Włodawski Dom Kultury nie zwalnia tempa i zaprasza w najbliższym czasie na wyjątkowe artystyczne wydarzenia. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Oto kilka z nich.

18 lutego – Kabaret Młodych Panów (bilet – 60zł). Kabaret Młodych Panów zawita ze swoim najnowszym programem „BOGOWIE”. Ten program – jak piszą na swej stronie – pomoże rozwiązać Twoje problemy – sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje troski. Kiedy minie ten czas, wszystko będzie zależeć już tylko od Ciebie. Musisz stać się nie tyle kowalem własnego losu, ile BOGIEM własnego życia. Ten spektakl nie załatwi twoich spraw, ale da ci wskazówki, da ci wiarę, da ci siłę.
26 lutego – Spektakl „Chory na Sukces” (bilet – 70zł). Spektakl kabaretowy „Chory na Sukces” jest zabawną próbą ukazania postaci celebryty, którego na zmianę grają Krzysztof Ibisz (wszystko o Nim wiadomo) i Michał Wiśniewski („Ich Troje”), którzy chcą wyjść naprzeciw plotkom i próbom ośmieszenia – jak twierdzą niektórzy – ich narcyzowatej osobowości. Pomagają im w tym czołowi polscy artyści kabaretowi: Mikołaj Cieślak („Kabaret Moralnego Niepokoju”), Krzysztof Hanke (słynny Bercik, lider śląskiego kabaretu „Rak”), Piotr Pręgowski („Ranczo”) i Tadeusz Ross („Zulu Gula” i nie tylko), którzy żartują sobie z idoli, na wszelki możliwy sposób Im się podlizując, a jednocześnie robiąc z nich idiotycznych celebrytów. Spektakl kabaretowy „Chory na Sukces” jest satyrą na powszechną wokół tandetę, bufonadę i nieprofesjonalność, które to cechy dotyczą nie tylko niektórych artystów ale także innych, ważnych dla naszego życia, środowisk.
10 marca – Wielka gala muzyki cygańskiej Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy! (bilet – 75zł). Don Vasyla nie trzeba nikomu przedstawiać. Król muzyki cygańskiej pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero. Na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. To będzie pierwsze tak wielkie wydarzenie dotyczące muzyki cygańskiej na naszym terenie.
Bilety i szczegóły: tel. 82 57 21 751. (red)