Wędkarze się niecierpliwili

Wędkarze długo na to czekali, a telefonów w Urzędzie Gminy Żmudź w tej sprawie było mnóstwo. Od 28 kwietnia rusza sprzedaż przepustek na zbiorniku wodnym „Dębowy Las” w Wołkowianach.

W ostatnich tygodniach żmudzcy urzędnicy odbierali najwięcej telefonów w sprawie wydawania pozwoleń stałych na tzw. sportowy połów ryb na „Dębowym Lesie”. Przepustek tych nie sprzedawano ze względu na epidemię, a wędkarze nie mogli się doczekać, kiedy ich sprzedaż będzie wznowiona. Gdy otwarto lasy i parki było jeszcze więcej niecierpliwych i o przepustki dopytywało nawet kilkadziesiąt osób w ciągu dnia. Od 28 kwietnia będą one już sprzedawane. Pozwolenia ważne będą od 1 maja do 31 października br. Cena pozwolenia to 250 zł. Płatność wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Żmudź (nr rachunku 53 8195 0009 2003 0050 0340 0001 BS w Leśniowicach, Oddział w Żmudzi).

– Pozwolenia wydane będą w naszym urzędzie po zaksięgowaniu środków na rachunku Urzędu Gminy Żmudź – mówi Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź. (t)