Weekend z WeRwĄ za granicą

Już w ten weekend, pod patronatem Nowego Tygodnia, odbędzie się wyjazd ze Stowarzyszeniem WeRwA do Lwowa. Na chętnych czekają jeszcze wolne miejsca.

Wycieczka odbędzie się w dniach 5-6 października. Po przyjeździe na miejsce uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy – jedni zostaną w centrum miasta, a drudzy udadzą się na tradycyjne zwiedzanie cmentarzy Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Następnie przerwa na obiad, a po nim dalsza część wycieczki (zwiedzanie katedry łacińskiej i ormiańskiej oraz soboru św. Jerzego). Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny. Tu też nie brakuje pomysłów na miłe spędzenie wolnych chwil – można np. udać się na spektakl operowy, wycieczkę pod hasłem „Nocna straż Lwowa” lub spacer zaułkami tego malowniczego miasta.

Zaraz po śniadaniu następnego dnia, w ramach „Lwowa od piwnic po dachy”, turyści zobaczą najciekawsze obiekty na lwowskiej starówce: kaplicę Boimów, dzielnicę żydowską, ratusz, rynek oraz dawne Wały Hetmańskie z operą, pomnikiem A. Mickiewicza i hotelem George, a także podziemia klasztoru Jezuitów. Będą mogli też podziwiać panoramę miasta z dachu budynku oraz dziedziniec kamienicy Królewskiej.

Przed powrotem do Polski będą mieli jeszcze czas wolny na spacer po starówce oraz zakupy w markecie. Koszt wycieczki to 340 zł. W cenie są dwa obiady i śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota oraz ubezpieczenie.

Przypominamy, że do wyjazdu niezbędny jest paszport. Więcej informacji na stronie www.wycieczkinawschod.pl oraz na Facebooku (wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników) lub pod numerem telefonu 792 035 061. Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Tych należy dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Zapisy i wpłaty przyjmuje także sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17 (w soboty od 10-13).

Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy numer telefonu, datę urodzenia oraz informację o tym, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe (wymogi do zawarcia ubezpieczenia). (pc)