WeRwA z Czarodziejskim Drzewem ‘2021

Jako jedyni z województwa Stowarzyszenie WeRwA zostało laureatem nagrody Czarodziejskie Drzewo ‘2021. To nagroda za ich kreatywność w działaniach prowadzonych w związku z ubiegłorocznym międzynarodowym Świętem Drzewa. Nasi czytelnicy też mają w tym swój udział!

Ubiegłoroczne działania prowadzone były pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt”. Była to szeroko zakrojona akcja edukacyjna na temat ochrony środowiska i zmian klimatu, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wzięło w niej udział 229 podmiotów (placówek oświatowych, stowarzyszeń, gmin, nadleśnictw, firm) – w sumie ponad 19 tysięcy osób. Udało się posadzić aż ponad 20 tysięcy drzew!

Stowarzyszenie WeRwA jest jednym z dziewięciu wyróżnionych podmiotów, a co najważniejsze – jedynym z województwa lubelskiego. Nasza redakcja z kolei obejmowała patronat nad wydarzeniem, na naszych łamach organizowany był konkurs z sadzonkami drzew do wygrania, a Wy – drodzy Czytelnicy – na naszym facebookowym profilu wybieraliście Drzewo Chełma.

– Bardzo cieszymy się z tej nagrody, tym bardziej, że w tej akcji braliśmy udział po raz pierwszy, a liczba projektów była bardzo duża. Nie możemy się już doczekać październikowej gali, gdyż będzie to znakomita okazja, by poznać wielu fajnych ludzi. Szkoda tylko, że wybrane podczas tych działań nasze chełmskie Drzewo Roku (ajlant gruczołowaty z pl. Łuczkowskiego) nie zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego, ale mamy nadzieję, że to się uda w tym roku – mówi Anna Gorczyca ze Stowarzyszenia WeRwA.

Nagrodę przyznał Klub Gaja, a partnerem strategicznym konkursu były m.in. Lasy Państwowe (oficjalne przyznanie odbędzie się w październiku, w Warszawie, podczas gali związanej z kolejnym Świętem Drzewa). (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here