Weź fotel z kina…

UMCS szuka chętnych na fotele z remontowanej aktualnie sali widowiskowej w Chatce Żaka. Na sprzedaż jest 380 kinowych siedzisk.


– Oryginalne, drewniane siedziska z czerwonym obiciem pamiętają wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w Chatce Żaka. Obecnie sprzedawane fotele ponad 20 lat znajdowały się w kinie „Kosmos”, po czym w 1986 r. zostały przeniesione do Chatki Żaka – tłumaczy Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Fotele będzie można kupić w zestawach od 2 do 5 sztuk. Cena waha się od 40 do 80 złotych i zależy od stanu technicznego i ilości zakupionych sztuk. W sprzedaży są także elementy techniki estradowej o wartości kolekcjonerskiej, m.in.: kolumny, wzmacniacze, miksery, lampy i reflektory. Osoby zainteresowane zakupem mogą dzwonić pod numer 81 533 32 01 w. 120. (EM.K.)

Chatka Żaka to instytucja z ponad 53-letnią tradycją, powstała w ramach rozbudowy miasteczka akademickiego. W pierwotnym zamyśle była Domem Społeczno-Usługowym, zaprojektowanym w stylu modernistycznym przez Krystynę Różyską w latach 1958-1960. Nowy obiekt miał pełnić funkcje: stołówki studenckiej, teatru z widownią oraz pomieszczeń dla samorządu i organizacji młodzieżowych. Budynek oddawano w kilku etapach. W święto 20-lecia uczelni – 23 października 1964 r., oddano do użytku jej ostatnią część – salę kinowo-estradową, która mogła pomieścić przeszło 400 widzów. Od 1965 roku budynek zaczął oficjalnie pełnić funkcję Akademickiego Centrum Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here