Wiceprezydentowi rąk zabraknie?

Janusz Cieszyński, powołany w połowie listopada ubiegłego roku na stanowisko wiceprezydenta Chełma, bardzo szybko zaaklimatyzował się w Niedźwiedzim Grodzie. „Prawej” ręce prezydenta Banaszka z każdym miesiącem przybywa obowiązków. W grudniu, o czym pisaliśmy, powołano go na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej MPEC, ostatnio natomiast został koordynatorem projektu „Budowa systemu selektywnej zbiórki odpadów”.

Choć Janusz Cieszyński w Chełmie pracuje dopiero od nieco ponad dwóch miesięcy, to sprawia jednak wrażenie, jakby znał miasto od lat. Były wiceminister zdrowia błyskawicznie zaaklimatyzował się w nowym miejscu, bardzo szybko poznał miasto,urząd i doskonale orientuje się w lokalnej tematyce. Dobre zdanie o nowym wiceprezydencie Chełma, co nie jest bez znaczenia, mają najbliżsi współpracownicy. Mimo że ciągną się za nim kontrowersje z pracy w ministerstwie zdrowia, kompetencji i wiedzy nie można mu odmówić.

Nic dziwnego więc, że na Janusza Cieszyńskiego spadają kolejne obowiązki. W listopadzie minionego roku stał się autorem i twarzą miejskiego programu pomocy przedsiębiorcom, którzy ucierpieli z powodu pandemii koronawirusa. Miesiąc później został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Prezydent Jakub Banaszek uznał, że jego pierwszy zastępca ma jeszcze sporo rezerw i powierzył mu funkcję koordynatora wartego blisko 12 mln zł projektu „Budowa systemu selektywnej zbiórki odpadów”.

Projekt przewiduje: 500 nowych betonowych śmietniczek przymocowanych do podłoża, 150 pojemników na psie odchody, 7 gniazd – podziemnych pojemników na odpady, 79 gniazd – półpodziemnych pojemników, mobilne stacje recyklingowe, stacje wody pitnej, miejskie punkty elektrośmieci, pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów od przedszkoli oraz budowę nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin.

Jako koordynator Cieszyński zarobi miesięcznie 2 200 zł brutto. Przypomnijmy, że wiceprezydent dostaje około 3 tys. zł diety przewodniczącego rady nadzorczej MPEC oraz 10 125 zł brutto wynagrodzenia za pracę w magistracie. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here