Widok o krok od awansu

GKS Potok Sitno wygrał eliminacje Pucharu Polski kobiet w województwie lubelskim. W zespole prowadzonym przez trenera Tomasza Smolaga występowały: Klaudia Koryszko, Milena Kazanowska, Julia Litwińczuk, Katarzyna Klimczuk, Agnieszka Zacharzyńska, Dominika Mrozik, Karolina Gaudnik, Oliwia Rojek, Julia Lachowiec, Milena Micek, Patrycja Dziuba, Joanna Marcola, Patrycja Kluźniak i Wiktoria Bęk.

Drużyna UKS Widok SP nr 51 Lublin zajęła drugie miejsce w eliminacjach Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet w futsalu! W finale turnieju rozegranego w hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach lublinianki przegrały po zaciętej walce 1:2 z GKS Potok Sitno. Trzecie miejsce zajęła Unia Lublin. Najlepszy zespół uzyskał prawo udziału w dalszych rozgrywkach międzywojewódzkich na szczeblu centralnym, już z udziałem drużyn ekstraligi i I ligi kobiet w futsalu.

Polski Związek Piłki Nożnej wychodząc naprzeciw postulatom środowiska i mając na uwadze rosnące zainteresowanie futsalem wśród klubów w sezonie 2018/19 zorganizował pierwszą edycję Pucharu Polski kobiet w futsalu. W lubelskich eliminacjach wystartowało osiem zespołów.

Po rozgrywkach grupowych, po dwie czołowe ekipy z każdej grupy zmierzyły się w półfinałach. UKS Widok nr 51, zwycięzca gr A pokonał w walce o finał drugą ekipę gr. B Górnik II Łęczna w rzutach karnych 3:2 (w regulaminowym czasie był remis). Z kolei GKS Potok Sitno, najlepsza ekipa gr. B wygrała 1:0 z Unią Lublin, która w gr. A była druga.

W finale Widok, chociaż po golu Karoliny Barczak od 6. minuty prowadził z Potokiem Sitno, po zaciętej walce przegrał 1:2 . Lubliniankom na pocieszenie przypadł okazały puchar za drugie miejsce oraz tytuł Najskuteczniejszej Zawodniczki, który wywalczyła Karolina Barczak, zdobywczyni 7 goli. W imieniu Zbigniewa Bartnika, prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, trofea wszystkim uczestniczącym ekipom wręczał Jacek Kosierb, współorganizator zawodów.

Jak zawsze nie zawiedli partnerzy wojewódzkich rozgrywek futsalowych. Firma IBRA Marcina Goździołko ufundowała swoje nowe super piłki z certyfikatem FIFA IBRA FUTSAL PRO +, a OLIMP Trofea Sportowe Piotra Saka piękne statuetki dla trzech najlepszych zawodniczek (oprócz Barczak wyróżnione zostały także Martyna Michalska z Unii – Najlepsza Bramkarka i Milena Kaznowska z Potoku – MVP Turnieju).

– To był niezwykle udany zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym turniej. Cieszy nas przede wszystkim to, że do rywalizacji przystąpiło aż osiem zespołów. Staramy się promować futsal, także wśród kobiet. Szczególnie zacięte i wyrównane były mecze półfinałowe oraz o poszczególne miejsca. Obsada finału nie była niespodzianką bowiem zmierzyły się w nim dwa drugoligowe zespoły. O jedną bramkę lepszy okazał się Potok i to on będzie reprezentował województwo lubelskie na szczeblu centralnym Pucharu Polski kobiet w futsalu – przyznał Jacek Kosierb, współorganizator turnieju.BAS

finał

UKS Widok SP nr 51 Lublin – Potok Sitno 1:2 (1:0)

UKS Widok: Anita Karman, Karolina Barczak, Urszula Wasil, Patrycja Włodarczyk, Natalia Kuziel, Natalia Pielecha, Barbara Źróbek, Julia Mazurek, Katarzyna Pawlina, Ewelina Blech. Trener: Piotr Rodak.

Bramki: 1:0 Barczak 6, 1:1 Kazanowska 8, 1:2 Bęk 10.

o 3. miejsce

Górnik II Łęczna – Unia Lublin 1:1 (0:0) karne 1:3

Unia: Weronika Mazur, Kaja Franaszczyk, Eliza Żmuda, Julia Kwiatosz, Maria Dąbrowska, Dominika Warchałowska, Magdalena Sitko, Julia Joć, Marta Kazanecka, Weronika Nieradko, Martyna Michalska, Izabela Piwnicka, Agnieszka Piechota, Sandra Komajda. Trener i kierownik drużyny: Radosław Jezierski.

Bramki: 0:1 Franaszczyk 8, 1:1 Lutomska 11.

o 5. miejsce

LKS Wierzchowiska II – Granit Bychawa 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Irsak 2, 1:1 Sprawka 8, 2:1 Tkaczyk 12.

o 7. miejsce

GKS Aleksandria Aleksandrów – Garbarnia Kurów 0:5 walkower

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here