Wiedza zawsze potrzebna

Od 23 do 27 września w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczna edycja wydarzenia przebiega pod hasłem: „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie”. Partnerem akcji jest Państwowa Inspekcja Pracy.


– W tym czasie będzie można skorzystać ze szkoleń ZUS, które odbędą się w: Lublinie, Chełmie, Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Krasnymstawie, Włodawie i Janowie Lubelskim.

Szkolenia dotyczą między innymi: wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i kontroli zwolnień lekarskich; ubezpieczeń unijnych; wpływu ulg składkowych dla przedsiębiorców na ich świadczenia z ZUS oraz sposobów na wyjście z zadłużenia w ZUS – zapowiada Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. Dodatkowo w Biłgoraju, Chełmie i Tomaszowie Lubelskim odbędą się szkolenia dotyczące opodatkowania firm, prowadzone przez specjalistów urzędów skarbowych.

W Chełmie i Zamościu organizatorzy zapraszają też na spotkanie z ekspertami Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące legalności zatrudnienia, a w Biłgoraju o ofercie finansowania dla firm opowiedzą przedstawiciele Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zapisy na wszystkie szkolenia już ruszyły.

Przedsiębiorcy mogą też liczyć na indywidualne porady specjalistów z urzędów skarbowych, urzędów pracy, a także przedstawicieli urzędów miast, zajmujących się ewidencją działalności gospodarczej. Dyżury ekspertów odbędą się w ZUS w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Lubartowie i Puławach. W Lublinie dodatkowo będzie można skorzystać z porad Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Pracy.

Harmonogram „Tygodnia Przedsiębiorcy” wraz z informacją o zapisach na szkolenia i planem dyżurów eksperckich można znaleźć na stronie www.zus.pl.

(oprac. EM.K.)