Wiek pani Józefy

Być dobrym człowiekiem i unikać konfliktów – to motto życiowe Józefy Kozłowskiej. Mieszkanka Kasiłanu obchodziła setne urodziny i z tej okazji goście odwiedzili ją z życzeniami oraz listami gratulacyjnymi.

Józefa Kozłowska mieszka w Kasiłanie (gmina Leśniowice). Setne urodziny obchodziła 12 kwietnia br. Z tej okazji odwiedzili ją Joanna Jabłońska – wójt gminy Leśniowice, Jacek Stańkowski – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Leśniowicach, Elżbieta Malinowska – sołtys Kasiłanu. Wśród gości byli też przedstawiciele chełmskiego ratusza: Anna Misiura – sekretarz miasta Chełm i Wojciech Wójcik – dyrektor Gabinetu Prezydenta UM Chełm, którzy przekazali życzenia od prezydenta Chełma i premiera RP.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Leśniowice czytamy: „Pani Józefa, pomimo swojego wieku cieszy się dobrą formą, a humor dopisuje jej każdego dnia. W domu, w którym mieszka daje się odczuć przyjazną atmosferę i wzajemny szacunek. To stąd bierze się radość życia Pani Józefy oraz życzliwość dla ludzi. Pani Józefa urodziła się 12 kwietnia 1921 r. w Srebrzyszczu. Miała 3 siostry i 2 braci. 9 lat młodsza siostra mieszka w Chełmie.

We wspomnieniach Pani Józefy ciągle żywe są historie jej i jej rodziny. Szczególnie pamięta pracę swojego taty Władysława, który przed wojną pracował w rozlewni wody gazowanej w Chełmie i transportował konno butle z gazem, aż ze Lwowa. Niezwykłym sentymentem darzy również wspomnienia związane z okresem życia spędzonym w Łodzi.

Zarządzała wówczas ośrodkiem rekreacyjno – wypoczynkowym. Ciężko pracując widziała zmiany zachodzące w naszym kraju i z pewnością może być dumna myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Dostojna jubilatka jako receptę na długowieczność podaje przede wszystkim bycie dobrym człowiekiem i unikanie konfliktów…”.

(opr. mo, fot. UG Leśniowice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here